معاون وزیر نفت با تشریح جزئیات بیشتری از حمله سایبری به شبکه مخابرات و اینترنت وزارت نفت افشای هر گونه اطلاعات محرمانه و طبقه‌بندی شده صنعت نفت در جریان این حمله را تکذیب کرد و گفت: هم اکنون تمامی فعالیت‌های اجرایی و عملیاتی صنعت نفت به طور طبیعی در حال انجام است.

حمدالله محمدنژاد امروز در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت بازسازی شبکه مخابراتی و اینترنتی مجموعه وزارت نفت پس از حمله سایبری، گفت: این حمله از مجرای تعدادی از سرورهای اصلی شرکت ملی نفت ایران و توسط یک "بد افزار" انجام شده است.
معاون وزیر نفت در امور مهندسی و ساخت داخل با اعلام اینکه پس از این حمله سایبری، تیم امنیتی سایبری در سطح صنعت نفت تشکیل شد، تصریح کرد: در حال حاضر با گذشت سه روز از این حمله با فعالیت کارشناسان فنآوری و اطلاعات صنعت نفت این هجوم رایانه‌ای به طور کامل مهار و کنترل شده است.
 
جانشین وزیر نفت در حوزه پدافند غیرعامل با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی با اقدامات امنیتی انجام شده از ورود این بد افزار به سایر رایانه های مجموعه وزارت نفت جلوگیری شده است، اظهار داشت: با وجود این حمله شدید به دلیل ساختار امنیتی مطلوب ایجاد شده در فضای سایبر و اینترنت صنعت نفت، امکان دستیابی به هیچ یک از داده‌ها و اطلاعات وزارت نفت فراهم نشده است.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه در شرایط فعلی فعالیت عملیاتی و اجرایی صنعت نفت به ویژه در مناطق عملیاتی به طور طبیعی در حال انجام است، بیان کرد: هم اکنون هیچ گونه وقفه‌ای در فعالیت‌های اجرایی مجموعه صنعت نفت وجود ندارد.
 
محمدنژاد در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر که گفته می شود حمله کنندگان موفق به دستیابی برخی از اطلاعات و داده‌های محرمانه صنعت نفت همچون مشتریان خارجی نفت ایران شده اند، تاکید کرد: این ادعا را به شدت تکذیب می کنم.
 
معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه در این حمله سایبری هیچ یک از اطلاعات محرمانه و طبقه بندی شده صنعت نفت فاش نشده است، تبیین کرد: همچنین میزان خسارت به وجود آمده بسیار ناچیز است.
 
جانشین وزیر نفت در حوزه پدافند غیرعامل همچنین در پاسخ به سوال دیگر مهر که عامل حمله سایبری به شبکه مخابرات و اینترنتی وزارت نفت داخلی و یا خارجی بوده است؟ توضیح داد: این موضوع در حال بررسی است و به زودی نتایج بررسی‌ها اعلام خواهد شد.
 
وی بار دیگر تاکید کرد: با وجود حمله سایبری هم اکنون تمامی فعالیت‌های اجرایی و عملیاتی صنعت نفت به طور طبیعی در حال انجام است و مشکلی وجود ندارد.
 
علیرضا نیکزاد رهبر سخنگوی وزارت نفت روز گذشته با تاکید بر ضریب بالای امنیت شبکه در این وزارتخانه، از راه اندازی بخش عمده ای از سیستم های رایانه ای وزارت نفت خبر داده و اعلام کرده بود: هم اکنون سیستم اتوماسیون اداری وزارت نفت راه اندازی شده است.
 
این مقام مسئول در خصوص حمله سایبری به شبکه مخابرات و اینترنت وزارت نفت تاکید کرده بود: به دلیل جداسازی سرورهای عمومی از سرورهای اصلی، آسیبی به اطلاعات اساسی وزارت نفت وارد نشده است.
 
وی با تاکید بر اینکه از همه اطلاعات اصلی و غیر اصلی وزارت نفت نسخه پشتیبان گرفته شده است، بیان کرده بود: وزارت نفت توان فنی و مهندسی قوی برای مقابله با حمله سایبری را دارد.
 
به گفته نیکزاد این حمله به شکل ویروس بوده است که موجب بروز مشکل برای دیسک سخت سیستم کاربران شده و موضوع بازآوری اطلاعات کاربران نیز در حال بررسی است.
 
به گزارش مهر، روز گذشته نشستی با حضور وزیر نفت، اعضای شورای ستاد پدافند غیر عامل، حراست و مدیران فناوری و اطلاعات صنعت نفت، ستاد ویژه مقابله با بحران سایبری در وزارت نفت برگزار شد.
نوشته شده در  2015-08-19  توسط guitar20 


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ