وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد: در راستای فضای اعتماد متقابل و حسن نیت و با عقلانیت و سیاست حکیمانه شاهد پیشرفت در روند رو به جلوی مذاکرات بین ایران و گروه 1+5 در نشست آتی در مسکو باشیم.

به گزارش مهر، وینر فاسلابند معاون سابق پارلمان اتریش امروز با علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص مسائل مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به روابط خوب و تاریخی فیمابین دو کشور و اهتمام جمهوری اسلامی ایران برای توسعه و گسترش روابط با همه کشورها بر اساس احترام متقابل، خاطرنشان کرد : ایران و کشورهای اروپایی از جمله اتریش منافع بسیاری برای توسعه روابط با یکدیگر دارند و ایران شریک مطمئنی برای اتحادیه اروپا است.

صالحی در این دیدار با تشریح رویکرد اصولی ، روشن و شفاف جمهوری اسلامی ایران در خصوص پیگیری حق مسلم خود در بهره مندی صلح آمیز از انرژی هسته ای با پایبندی به تعهدات و مقررات بین المللی و تحت نظارات آژانس بین المللی انرژی اتمی، بر اهمیت فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر حرمت ساخت، انباشت و بکارگیری هرگونه سلاح کشتار جمعی و ضرورت تعامل با موضوع هسته ای ایران بر اساس حسن نیت و اعتماد دوجانبه، برای یافتن راه حلی مورد رضایت طرفین با حفظ حقوق مسلم دولت و مردم ایران تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ابراز امیدواری کرد در راستای این فضای اعتماد متقابل و حسن نیت و با عقلانیت و سیاست حکیمانه شاهد پیشرفت در روند رو به جلوی مذاکرات بین ایران و گروه 1+5 در نشست آتی در مسکو باشیم.

وینر فاسلابند معاون سابق پارلمان اتریش نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفرش به ایران و ملاقات با صالحی، عدم تغییر در مواضع کشورش در قبال موضوع هسته ای ایران را یادآور شد و بر ضرورت حل مشکل ایران از راه دیپلماسی و گفتگو تأکید کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: با ایجاد فضای اعتماد متقابل شاهد حل و فصل مسائل موجود در راستای مصالح و منافع طرفین و تقویت صلح و ثبات و پیشرفت در منطقه و جهان باشیم.
نوشته شده در  2015-08-19  توسط guitar20 


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ