اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

مهلت موسسات اعتباری برای ادغام به پایان رسید

مهلت تکمیل پرونده و تغییر تابلوهای شش موسسه پولی در حال ادغام به اتمام رسید.

شش موسسه‌ای که قرار بود به علت کمبود سرمایه تبدیل به دو موسسه اعتباری شوند، موظف شدند تا امروز (پانزدهم فروردین ماه) به تکمیل پرونده و تغییر تابلوها اقدام کنند که در غیراین صورت ضمن جلوگیری از فعالیت این موسسات، اسامی آن‌ها نیز به اطلاع عموم خواهد رسید.

برخی موسسات پولی از عنوان موسسه مالی و اعتباری استفاده می کنند و این در حالیست که براساس بند الف ماده 30 و بند ب ماده 42 قانون پولی و بانکی و سایر قوانین و مقررات و مصوبات شورای پول و اعتبار، عنوان «موسسات اعتباری » صحیح است، لذا موسسات پولی که مجوز تاسیس و فعالیت دریافت می‌کنند موظفند از عنوان « موسسه اعتباری ... » استفاده کنند.

معاون نظارت بانک مرکزی با بیان اینکه بخش نظارت به عنوان بازوی بانک مرکزی و نیروی انتظامی بانک مرکزی است که بر نحوه اجرای بخشنامه‌های بانک مرکزی و یا شورای پول و اعتبار نظارت می کند گفت: بانک‌ها و موسساتی که تخلفی کنند و به آن‌ها اعلام کنیم و توجهی نکنند به هیات انتظامی اطلاع خواهیم داد.

ابراهیم درویشی گفت: قرار است این نظارت‌ها با استقرار نیروهایی در استان‌ها نیز انجام شود، هم‌چنین ایجاد سامانه‌های نظارتی بانک اطلاعاتی و نظارتی، اعطای مجوز فعالیت به 884 شرکت تعاونی - اعتبار صنفی، ساماندهی بیش از 120 شرکت تعاونی اعتبار غیر مجاز و تجمیع در دو بانک و پنج موسسه مالی و اعتباری در شرف تاسیس و برگزاری جلسات متعدد و مکاتبات لازم با موسسات شرکت‌های تعاونی اعتبار غیرمجاز از جمله اقدامات بانک مرکزی محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که هر بانک یا موسسه‌ای ردیابی وجوه می‌شود، اظهار کرد: اگر مشخص شود پول موسسه یا بانک مربوط به هیات موسس بوده مجوز داده می‌شود ولی اگر مشخص شود که آنها از سپرده‌های مردم و یا از جاهای دیگر تسهیلات گرفتند، اگر اقدام به تامین سرمایه نکرده و جبران نکنند مجوزشان باطل می‌شود./ایسنا

 

 

 

نوشته شده در  2016-04-17  توسط guitar20 


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ