خودرو دوگانه‌سوز بخریم یا بنزینی؟

 

خودروهای بنزینی در یک سال بیش از یک میلیون و880 هزار تومان در سال هزینه سوخت دارند، این در حالی است که هزینه خودروهای دو گانه سوز در سال کمتر از یک میلیون و100 هزار تومان برآورد می‌شود.

هزینه سوخت خودرو های10 تا 20 میلیون تومانی بنزینی در مقایسه با خودروهای دوگانه سوز در این رده قیمت، به طورمتوسط در ماه 70 درصد بیشتراست.

محمودی ـ کارشناس بازار خودرو ـ با بیان این مطلب گفت: این رقم  با احتساب بنزین دو نرخی لیتری 400 و 700 تومان و گازهرمتر مکعب  300 تومانی است که اگر یک خانواده دارنده خودرو بنزینی به طور متوسط  30 هزار کیلومتر در یک سال با خودرو خویش پیمایش داشته باشد، باید ماهیانه برای بنزین 157 هزار تومان بپردازد؛ این درحالی است که هزینه سوخت خودروهای دوگانه‌سوز، ماهیانه 90 هزار تومان خواهد بود.

وی افزود: در واقع خودروهای بنزینی در یک سال بیش از یک میلیون و880 هزار تومان در سال هزینه سوخت دارند، این در حالی است که هزینه خودروهای دو گانه سوز در سال کمتر از یک میلیون و100 هزار تومان برآورد می‌شود.

وی یادآورشد: در واقع دارندگان خودروهای دو گانه سوز با پرکردن هر باک گاز، 40 درصد هزینه های خانواده های خویش را در ماه نسبت به خودروهای بنزینی کاهش می دهند که در مسافت طی شده یک سال این کاهش هزینه کاملا ملموس‌تر است.

این کارشناس خودرو با بیان این که به طور متوسط افراد در سال با خودرو خویش 20 هزار کیلومتر مسافت طی می کنند، افزود: با محاسبات به عمل آمده مشخص شده است هزینه خودروهای بنزینی در رده قیمتی 10 تا 20 میلیون تومانی  در 20 هزار کیلومتر پیمایش طی یک سال؛ ماهیانه 98 هزار  تومان و اما دوگانه سوزها ماهیانه 60 هزار تومان است.  

محمودی با اشاره به تثبیت نرخ آزاد بنزین در آینده، یادآور شد: اگر بنزین را تنها با احتساب نرخ آزاد 700 تومانی در نظر بگیریم به طور تجربی ثابت شده است هزینه دارندگان خودروهای بنزینی در هفته با 500 کیلومتر مسافت طی شده؛ 35 هزار تومان است اما هزینه دارندگان خودروهای دو گانه سوز در هفته با500 کیلومتر مسافت طی شده ، 11 هزار تومان است با این اوصاف ، هزینه خودروهای بنزینی در هفته به طور تجربی با احتساب نرخ بنزین آزاد بیش از دو برابر خودروهای دوگانه سوز خواهد بود.

وی با اشاره به این که هرچند خودروهای دوگانه سوز با توجه به این که گاز عرضه شده استاندارد بالایی نداشته با مشکلاتی روبروست، تاکید کرد: افراد با سوخت یارانه ای به سفرهای درون و برون شهری می روند اما چنانچه با سوخت آزاد بخواهند جابه جا شوند فواید خودروهای دو گانه سوز در کاهش هزینه های خانواده محسوس تر خود را نشان می دهد...../تحلیل:عصرایران

نوشته شده در  2017-08-17  توسط guitar20 


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ