جام جم آنلاين: هنگامي كه از قوانين عجيب سخن به ميان مي آيد منظور قوانين محلي كشورهايي است كه تا قبل از سفر به اين كشورها لزوما با آنها آشنا نبوده و اين عدم آشنايي ممكن است موجب دردسر شود.

 

قوانين عجيب اما ضروري

 

به گزارش روز يكشنبه جام جم آنلاين به نقل از كييفسكايا، در اين گزارش به 10 قانون محلي برخي از كشورها اشاره كوتاهي مي شود.

 

1 - اگر در فرانسه تردد در خيابان بدون پوشيدن پيراهن ممنوع است در قطر مرد و زن بايد لباس هايي را به تن كنند كه از گردن تا مچ دست و تا پايين پا ها را بپوشانند، در واتيكان نيز پوشش بايد به همين شكل باشد.

 

2 - در يونان سيگار كشيدن در اتومبيل شخصي به تازگي ممنوع شده و متخلفان تا 1500 يورو جريمه مي شوند. در عين حال، حمل گالن بنزين در صندوق عقب نيز ممنوع است.

 

3 - در آتلانتا آمريكا پوشيدن شلوارهاي مدل " بگي" يا شلوارهاي خيلي گشاد منع قانوني دارد. اين قانون براي اين وضع شده كه خلافكاران نتوانند سلاحشان را پنهان كنند اما در هر حال، اين قانون شامل حال توريست ها نيز مي شود.

 

4 - در بسياري از شهر هاي آمريكا از جمله لس آنجلس حمل ريسمان ممنوع است زيرا مشخص نيست حامل آن ناگهان تصميم چه استفاده اي از آن را داشته باشد.

 

5 - در آمريكا و همچنين در استراليا بايد اختيار زبان را داشته و در اماكن عمومي از به كار بردن كلمات زشت و لعنت كردن خودداري كرد.

 

6 - آب دهان به زمين انداختن در بسياري از شهرهاي بزرگ جهان به ويژه سنگاپور ، بارسلونا يا ونكوور ممنوع بوده و جريمه هاي سنگيني دارد.

 

7 - ممنوعيت جويدن آدامس در خيابان ابتدا در سنگاپور باب شد، سپس چند شهر انگلستان نيز از آن پيروي كرده و تايلند نيز اين ممنوعيت را به اجرا درآورده است. پس حواس انسان بايد جمع باشد و در هر جايي آدامس نجود.

 

8 - در ايالت آريزونا آمريكا دست زدن، بريدن يا چشيدن كاكتوس ها به شدت و رسما ممنوع است. لطفا نپرسيد چرا.

 

9 - شايد حيرت آور باشد اما در ايالت لوئيزيانا پرسيدن آدرس از فردي كه او را نمي شناسيد منع قانوني دارد. حال هركسي كه مي خواهد باشد ، پس مراقب باشيد.

 

10 - براساس قانوني كه در سال 1969 وضع شد شكار " پا گنده" در پارك ملي اسكامانيا ايالات متحده رسما ممنوع شده است ( پا گنده موجودي انسان نما كه هرگز وجودش به اثبات نرسيده است). مترجم: بهرام افتخاري.

نوشته شده در  2017-12-30  توسط guitar20 


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ