چرا باید ورزش های اقلیت جامعه توسعه یابد؟

ورزش شهر جدید پرند و وزیری که فقط کلنگ می زند+تصاویر

در حالی که شهرک سازی در محور برنامه های دولت نهم و دهم قرار گرفته، به نظر می رسد نگاه فرهنگی و جدی درباره لوازم این ساخت و سازها وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی مشرق، چندی پیش محمد عباسی، وزیر ورزش و جوانان در معیت شماری از همراهان و مسئولان، عازم مجموعه "سرزمین ایرانیان" کنار شهر جدید پرند شده بود. وی در این حضور، بخش های مختلف ورزشی این مجموعه را که نگاهی اقتصادی- تفریحی به این مقوله دارد، مورد بررسی قرار داده بود.

سوال این است که چه لزومی دارد، وزیر ورزش و جوانان که با انبوهی از مشغله ها و دغدغه های ملی و بین المللی مواجه است، به بازدید از این مجموعه و شهر جدید برود؟ چه الزام و اهمیتی در این پروژه وجود دارد که وزیر یک وزارتخانه در آستانه مهمترین رویداد جهانی را، مشغول خود می کند؟ آیا وزیر بایستی باید راهی این شهر شده و کلنگ در دست بگیرد تا شاهد گسترش شماری ورزش شویم که اساسا در زمره مشغولیت های بخش خاصی از جامعه است.

از سوی دیگر، چرا وزیری که داعیه دار امر فرهنگی و دغدغه های ارزشی است، در مراسمی شرکت داشته که ورزش های آن نسبتی با جامعه ایرانی ندارد؟ توسعه ورزش هایی مانند گلف، موتورسواری، کارتینگ و ...، در دایره فرهنگی ایرانیان چه جایگاهی دارد و اساسا به کدامین طبقه جامعه ما تعلق دارد؟ وقتی این ورزش ها را مورد بررسی جدی قرار دهیم، چه ارزش فرهنگی به ذهن متبادر می شود؟

نگاهی اجمالی به شهرهای جدید و بافت جمعیتی آن، می طلبد که زمینه برای گسترش ورزش هایی فراهم شود که متعلق به این طبقات اجتماعی بوده و موجب اشاعه ارزش های فرهنگی شوند. موضوعی که این تصاویر نشانی از آن ندارد و می توان آینده ای را متصور بود که عملا این شهرهای جدید در کنار خود شاهد گسترش مجتمع هایی باشند که تناسبی با بافت آن ندارد. در آینده نیز منتهی به ناهنجاری های اجتماعی- فرهنگی خواهد شد که ناشی از فقدان کارشناسی در این زمینه است.

کاش، وزیری بر مسند ورزش می نشست که دارای تخصص و نگاهی عمیق و راهبردی به مسائل فرهنگی- اجتماعی می بود تا شاهد چنین اقدامات بی تدبیرانه نباشیم که در آینده منتهی به مشکلات فراوانی می شود./مشرق نیوز


اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

نوشته شده در  2015-04-17  توسط guitar20 


رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
فروش جوجه بوقلمون - اردک - مرغ بومی - شترمرغ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ