عصر ایران ورزشی، مهدي مشكوة- حضور کورش باقری قهرمان سابق تیم ملی وزنه برداری در این رشته بعد از اتمام دوران قهرمانی اش کمرنگ تر شده است. ظاهراً اختلاف باقري با رضازاده یکی از عوامل اصلی این حضور كمرنگ بوده است.    اما پیش از آن و زمانی که رضازاده در اوج دوران حضور خودش در مسابقات جهانی و المپیک بود، باقری همیشه در کنار او قرار داشت. با صمیمیتی که بین این دو دوستی قدیمی بوجود آمده بود، به نظر می رسید رضازاده او را در فدراسیون نگه دارد. اما این صمیمیت بعدها به اختلاف این دو منجر شد و حالا مدتهاست که کورش باقری در بیرون گود نشسته است.    با همه اینها، او جزو معدود کسانی است که شناخت خوبی نسبت به رضازاده دارد و این موضوع می تواند در چنین روزهایی اهمیت داشته باشد. به خصوص بعد از اتفاقهای اخیر فدراسیون وزنه برداری که در راس آن حسین رضازاده قرار دارد و تصمیم گیری سرپرست موقت این فدارسیون باعث اخراج 12 نفر از اعضای فدراسیون وزنه برداری شده است. اما آیا تصمیم گیری و به طور کلی سیاستی که رضازاده به عنوان نفر اول فدراسیون وزنه برداری درست بوده است؟
آقای کورش باقری به نظر شما اخراج 12 نفر از اعضای فدراسیون وزنه برداری درست بوده است؟
واقعیت این است که من خیلی پیگیر نبودم و نمی دانم که برای چی این نفرات از فدراسیون کنار گذاشته اند...
البته آقای رضازاده هم دلیل روشنی را برای اخراج آنها اعلام نکرده است. ارزیابی شما در این باره چیست؟
به نطر من، فدراسیون با حجم کاری که دارد، نیازی نیست که تعداد زیادی کارمند داشته باشد و بخواهد که با تعداد نفرات زیادی کارمند اداره شود. متاسفانه تعداد نفرات فدراسیون وزنه برداری چند برابر نیاز این فدراسیون است. بنابراین، برکناری و حذف این افراد ممکن است به ضرر این فدراسیون نباشد.    البته باید دید که آقای رضازاده چگونه این تصمیم را اجرایی کرده است. نحوه برکناری باید به گونه ای بوده باشد که به شخصیت کارمند لطمه ای وارد نشود. زیرا این نفرات در پست های دیگری ورزشی می خواهند کار کنند و نحوه نخواستن آنها باید محترمانه باشد.
البته این تصمیم اعتراض جلایر، دبیر فدراسیون را به همراه داشت. اما رضازاده هنوز دلیل یا دلایلی را برای برکناری 12 نفر اعلام نکرده است...
شاید با این اتفاق کار آقای جلایر در فدراسیون سنگین تر شد است. اما باید دلیل روشنی برای حذف این افراد باشد. البته فکر می کنم این تصمیم گری از اختیارات نفر اول فدراسیون است. اما اگر نظر مرا می خواهید که من فکر می کنم نیازی به استفاده از نفرات زیاد در فدراسیون وزنه برداری نیست. زیرا این فدراسیون تشکیلاتی به آن شکل ندارد و وزارت خانه نیست که کارمندان بسیاری داشته باشد.
فکر می کنید برای اداره فدراسیون وزنه برداری چند نفر لازم است؟
به طور کلی 12 نفر. البته باید از کسانی استفاده شود که توانمند باشند و بتواند به اصطلاح از پس کار بربیایند.
البته قبل از اینها، و در دورانی که خود شما، رضازاده، حسین توکلی و... موفقیت هایی را در مسابقات جهانی و المپیک به دست آوردند، فدراسیون مشکلی از این بابت نداشت. اما حالا که وزنه برداری مشکلات بسیاری دارد، تنها اخراج 12 نفر از کارمندان می تواند این فدراسیون را از بحران خارج کند؟
فکر نمی کنم این اتفاق بیفتد. البته بعید می دانم رضازاده در اخراج آنها تصمیم گیرنده باشد. گرچه به اسم او تمام شده، اما نمی توانیم به رضازاده ایراد بگیریم، او کاره ای نیست. باید دید ایراد از کجا بوده.
یعنی چه کسی تصمیم گیرنده بوده؛ سازمان تربیت بدنی؟
نه. منظور من این نبود.
اگر می شود ، واضح تر صحبت کنید.
یعنی کسانی که مدعی هستند. آدم هایی در وزنه برداری هستند که نقش زیادی در تصمیم گیری های این فرداسیون دارند.
مثلا چه کسانی؟
نمی توانم اسمی از کسی ببرم. ولی واقعیت این است که اين تصميمات را تنها نباید از چشم رضازاده دید. به هر حال، تصمیم گیری ها در وزنه برداری باید با تدبیر انجام شود.
البته به نظر نمی رسد که رضازاده در این تصمیم گیری ها نقشی نداشته باشد، بگذریم. شما عملکرد رضازاده را به عنوان سرپرست فدراسیون وزنه برداری در مدت حضورشان در وزنه برداری چگونه دیدید؟
هنوز که اتفاقی نیفتاده است.
آخرین خبر از وزنه برداری این است که تیم ملی نوجوانان در مسابقات تاشکند شرکت نخواهد کرد و رضازاده گفته است که مسئله اي نیست.
خب، شرکت نکردن در مسابقات بین المللی ضعف است. به خصوص اگردلیل منطقی پشت آن نباشد. این انگیزه ورزشکاران ما را پایین می آورد. من فکر می کنم رضازاده نباید اجازه دهد که چنین اتفاقهایی در وزنه برداری بیفتد.
البته دلیل آن روشن است؛ فدراسیون بدهی500 هزار دلاری دارد و تا زمانی که این بدهی را پرداخت نکند، نمی تواند در مسابقات بین المللی شرکت کند.
باید کاری انجام شود و این مشکل را برطرف کرد. ما چند وقت دیگر بازی های آسیایی گوانگجو را پیش رو داریم و نمی توانیم دست روی دست بگذازیم. من فکر می کنم اگر این مشکل حل شود، می توانیم امیدوار باشیم.
به غیر از این موضوع یک موضوع دیگر هم هست: وزنه بردارانی مثل سعید علی حسینی و رشید شریفی وضعیت مبهمی دارند و اگر  نتوانند در مسابقات گوانگجو شرکت کنند، آیا می توان موفقیتي در بازيهاي آسيايي گوانگجو و بعد از آن المپیک لندن به دست آورد؟
بدون تردید پیش بینی این موضوع سخت است. به نظر من، فدراسیون رضازاده این ضعف ها را باید برطرف کند وگرنه واقعا نمی شود گفت که آیا ما موفق به کسب مدال می شویم یا نه.
نوشته شده در  2015-08-18  توسط guitar20 


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ